pátek 6. listopadu 2015

Tarragona

Tarragona
Dalším výlet, který jsem podnikla byl do Tarragony. Města pouhé 3 hodinky vlakem vzdáleného od Vicu směrem na jih. Díky tomu, že je jižněji a u pobřeží bylo tam tepleji. Dokonce se takto na začátku října i několik odvážlivců koupalo v moři. Tím, že už je po sezóně nebylo město přecpané lidmi a prvním víkendem v říjnu jsme si zajistili i volné vstupy do muzea architektury a do amfiteátru.

Tarragona je město s množstvím antických památek, ty najdete rozesety téměř po celém městě. Asi nejvýznamnějším je amfiteátr, jen kousek od vlakového nádraží. To byla naše první zastávka, kde jsme strávili hodně času- ani nevím proč. :D 

Z amfiteátru jsme se vydali do centra města, po cestě jsme zavítali do muzea Archeologie, které rozhodně stálo za návštěvu. Kromě tradičních stálých expozicí tu měli i dočasnou ohledně nějaké španělské bitvy, námořnictva, nebo něčeho takového. Ale co je hlavní a někoho by mohlo překvapit tak zachovalé antické sochy, sloupy, mozaiky, keramika, a další předměty. Tak trošku nám připadalo, jako bychom byli v Řecku nebo Římě.

Jedno, co nás mrzelo, že se tu nachází krásný akvadukt, ale jelikož je až za městem a my neměli dostatek času, bohužel jsme se k němu nepodívali. Pokud se zadaří, tak budeme na tom muset zapracovat příště.

Kromě antických památek tu najdete také středověkké centrum města. Největší dominantou této čísti  je jak jinak než katedrála. Při naší návštvě se na prostranství před ní a kolem se zrovna konaly trhy se středověkou tematikou. Nebo to tak přinejmenším vypadalo, jelikož se tam nenecházelo klasické ovoce/zelenina a oblečení. Ale spíše řemesla a věci spojené se středověkem- tedy alespoň z většiny. Bylo příjemné si jimi jen tak projít.

Moderní část města však taky není úplně k zahození. Mají tu dokonce sousoší pro zdejší tradiční Castellos. Který je přímo lákadlem pro turisty a jejich foťáky.
Tarragona- sousoší Castellos
Tarragona- město protkané antikou

Žádné komentáře:

Okomentovat

děkujeme za váš komentář